HAVADAN ÇEKİM

Drone ile havadan çekim son yıllarda dünyanın her yerine artmaktadır. Havadan görüntü yakalayan bu tekniği birçok tanıtım videosunda, reklamlarda, dizilerde ve filmlerde görmek mümkün. Bu teknik, havadan görüntülenecek yerin hem daha geniş, farklı ve detaylı olarak çekilmesine hem de yapılan montajlarla birleştirildiğinde ortaya daha güzel ve kaliteli bir iş çıkmasına yardımcı olmaktadır. Profesyoneller tarafından kullanılan drone modellerinin yanında hobi amaçlı havadan çekim teknikleriyle ilgilenen de birçok kişi bulunmaktadır. Drone sektörel bir kelime olması nedeniyle bu işe yeni başlayan kişiler aram motoru üzerinde uçan kamera, insansız hava aracı, kameralı helikopter, helikopter kamera, kameralı drone fiyatları ve drone kiralama şeklinde aramalar yapmaktadır.

HAVADAN FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Fotoğraf çekmek, anı biriktirmek herkes için büyük bir anlam içerir. Hepimiz mutlu, huzurlu, eğlenceli günlerimizi tekrar tekrar hatırlamak isteriz ve fotoğrafları bunun için çekeriz. Elbet ki fotoğraflar yalnızca anı biriktirmek adına kullanılmıyor. Reklam ve tanıtım, fotoğraf çekimlerinin günümüzde öncelikli amaçlarından biridir ve birçok firma bu yönteme başvurmaktadır. Bilhassa büyük aktivite düzenleyen organizasyon işletmeleri ve yahut oteller gibi konaklama yerleri vb. şirketlerin tercihi havadan fotoğraf çekimidir. Bu alanda hizmet veren bir firma olarak, size en kaliteli ve profesyonel havadan fotoğraf çekim hizmeti sunmaktayız. Projelerimizi gerçekleştirirken dikkat ettiğimiz temel hususlar plan ve sistemdir.

Havadan çekimleri gerçekleştirirken öncelikle taleplerinizi iyice anlar ve size en uygun ekipmanları belirleriz. Çekilecek yerin keşfini yaparız ve hava çekiminin senaryosunu oluştururuz. Esnek bir çekim tarihine sahipseniz, çekimlerde en yüksek görüntü kalitesini elde edeceğimiz hava koşullarını analiz ederiz. Uzman ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımızla proje odaklı çalışmakta, hizmet mihraklı çalışmanın verdiği kuvvet ile sizlere nitelikli bir iş sunmayı amaçlamaktayız.

HAVADAN VİDEO ÇEKİMİ

Video çekmek genellikle düğün, nişan, doğum günü vb. özel günler için tercih edilen bir yöntemdir. En mutlu, en önemli anlarımızı kaydetmek için videolardan yardım alırız. Video çekmek kişisel bir tercihken, aynı zamanda firmaların, markaların ve şirketlerin reklam amacıyla başvurduğu bir yoldur. İnsanoğlunun tarihten bugüne en büyük hayallerinden biri uçmaktır. Gökyüzünden dünyanın tüm güzelliklerini geniş bir açıyla görebilmek. Gelişen teknolojiyle birlikte artık video çekimlerini havadan gerçekleştirmek mümkündür.

Havadan video çekimini şirket ve yahut firmaların reklamlarında, filmlerde, dizilerde ya da tanıtım videolarında görmeniz mümkündür. Büyük organizasyonlarda aktivite yapılan yerin geniş gösterimi, alanın özellikleri ya da yapılan aktivitenin canlı olarak gösterilmesi için kullanılır. Havadan çekim sayesinde alanın tüm özelliklerini görmeniz mümkündür. Sizlere havadan video çekimi hususunda, en kaliteli ve profesyonel hizmeti vermekteyiz. Havadan çekilecek videolar için profesyonel ekipmanlara sahip olmakla birlikte, uzman çekim ekibimiz sayesinde kaliteli bir hizmet sunmaktayız.

Çekim yapılacak alanın plan ve analizleri yapıldıktan sonra bölge için uçuş izni gerekiyorsa Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne gerekli başvurular yapılır. Bu işlemler tamamlanırken videonun senaryosu oluşturulur ve ardından çekim aşamasına geçiş yapılır.Havadan çekimlerin, insanlar üzerinde oluşturduğu tesiri göz önünde bulundurursak firmaların, işletmelerin, organizasyon şirketlerinin hatta filmlerin dizilerin bu yöntemi tercih etmesi kaçınılmazdır.

TANITIM FİLMİ

Gelişen teknoloji fotoğrafçılık alanında da etkisini gösterdi. Piyasaya çıkartılan son teknoloji ekipmanlar özellikleriyle bizi her gün şaşırtmayı başarıyor. Yüksek çözünürlük ve artan renk kalitesiyle kaliteli videolar çekme imkanı sunmaktadır. Drone Pilotları projelerinde 4K görüntü kalitesine sahip profesyonel ekipmanlar kullanmaktadır.

Bu konu üzerine yapılan bilimsel araştırmalar göstermektedir ki, metinsel veya tek görsel reklamlara oranla video reklamları müşteriler üzerinde çok daha fazla etki göstermektedir. For You Bilişim olarak hazırladığımız tanıtım filmlerini sinematik bir kurgu üzerine gerçekleştirmekteyiz. Böylece firmanızla ilgili tanıtım filmini izleyen kişilere aktarmak istediğiniz tüm özet bilgiler tam ve doğru bir şekilde ulaştırılabilir.

DRONE KİRALAMA

Drone modelleri her geçen gün artmakta ve hobi amaçlı kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan talimatnameye göre 500 gr. ağırlığın altındaki drone modelleri hobi amaçlı olarak görülmektedir ve herhangi bir izne tabi değildir. Ancak bu cihazlar kamera çözünürlüğünün düşük olması nedeniyle pek tercih edilmemektedir. Profesyonel drone modellerinin yüksek maliyet oluşturması nedeniyle birçok kişi drone kiralama konusunda araştırmalar yapmaktadır.

Tek sefer yapacağınız bir çekim için profesyonel drone satın almak yerine kiralamayı tercih edebilirsiniz. For You Bilişim olarak kiralık drone hizmeti sunmaktayız. Belirlediğiniz gün ve saatte uçuş alanı için gerekliyse SHGM uçuş izni başvurusu yapılır ve Pilot Sertifikası’na sahip uzmanı pilotumuz çekimlerini gerçekleştirir. Yapılan çekimlerin kayıtları dilerseniz hemen çekim sonrasında dilerseniz montajlanmış haliyle size 1 hafta içerisinde teslim edilir.

HAVADAN CANLI YAYIN

For You Bilişim olarak birçok haber kanalı, etkinlik, açılış ve konserde havadan canlı yayın projeleri gerçekleştirdik. İki drone ve iki pilot ile gerçekleştirdiğimiz çekimlerde yüksek başarı ve performans elde etmekteyiz. Amatör Lig karşılaşmalarında da maç öncesi ve maç sonrası yayınlarla birçok televizyon kanalıyla ortak projeler yürüttük. Havadan canlı yayın hizmeti bu alanda en çok yetkinlik isteyen ve telafisi olmayan çalışma yöntemidir. Profesyonel pilotlarımız ve ekipmanlarımızla havadan canlı yayın hizmeti sunmaktayız.

DRONE GENEL BİLGİLER

Drone; İngilizceden dilimize geçmiş ve kelime manası olarak erkek arı manasına gelmektedir. Günümüzde dronelar insansız hava araçları kategorisinde yer almaktadır. 1898 yılında Nikola Tesla’nın teleotomasyon sisteminin patentini alması ile günümüzde kullanılan drone teknolojisinin temelleri atılmıştır. Drone’lar insansız hava araçları olarak özellikle askeri operasyonlarda kulak aşinalığı yaratsada, birçok alanda kullanım alanına sahiptir.

Askeri alanda can güvenliğini garanti altına alarak ulaşılamayacak noktalar hakkında bilgi alma ve gerektiğinde saldırma imkânı sunmaktadır. Spordan seyahate, pazarlamadan televizyon dünyasına birçok alanda aramıza girmişlerdir. 500 gramdan daha ağır dronelar ülkemiz dâhil birçok ülkede resmi olarak kayıt edilmek zorundadır. Bu nedenle kullanımının yasal sınırlar içinde gerçekleştirilmesi gerektiğini de sizlere hatırlatmak isteriz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayınlanan talimatnameye göre drone kullanacak kişilerin araçlarını sisteme kayıt ettirmeleri ve gerekli eğitimleri alması gerekmektedir. Projelerinizde yenilikçi çözümler arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, projelerinizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

For You Bilişim Yazılım Ltd. Şti. 15 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Hemen Arayın : 0 252 646 74 24 – 0 252 612 18 82