Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

İYS Başvuru Aşamaları

589 görüntülenme
İYS Başvuru Aşamaları

İYS başvurusu nasıl yapılır ?

Başvuruyu yapabilmek için mersis kaydı zorunludur. Mersis kaydı olmayanlar başvuru yapamazlar. Mersis kaydı olan ve mersis de yetkili görünen kişi ancak başvuru yapabilir.
Başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli olan evraklar (marka tescil belgesi, mersis numarası, imza yetkilisine ait bilgiler ) ‘ın İYS iletilmesi ile yapılacaktır. Başvuru dosyasının kontrolünden sonra eksiklik olmaması halinde bilgi ve belgeler doğrulanarak hesap kullanıma açılır.

İYS İzin içeriği neleri içermeli?

İzin içeriği; izin kaynağı, iletişim adresi,iletişim kanalı ve iletişim tarihi olmak üzere 4 maddeden oluşmaktadır. Ayrıca red içerikleri İYS eklemek gerekmemektedir

KVKK kapsamında alıcılardan alınan onaylar da iys eklenmeli midir?

Onayların İYS eklenmesine gerek yoktur. Ayrıca kişisel bir beyan olması sebebiyle ileride İYS bildirilmesi gerekirse  aydınlatma yapmadan bildirilemeyeceğini hatırlamak isteriz.

Alıcı yükümlülükleri nelerdir ?

Alıcılar  İYS web, e – devlet ve İYS mobil uygulama üzerinden vermiş oldukları onayları kontrol etmeli istemedikleri onayları red durumuna çekmelidir.
Alıcının redde çekmediği iletilerde hizmet sağlayıcısının sorumluluğu ortadan kalkar.
Alıcı mobil hattını kapatırsa veya değiştirirse aracı hizmet sağlayıcısı tarafından hizmet sağlayıcısına bu durumun bildirildiğini unutmamalıdır.

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ

LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14