Web dünyasında çokça tercih edilen açık kaynak kodlu bir çok hizmet bulunmakta. Bunlardan biriside Opencart. Peki nedir bu Opencart? İnternet üzerinden ürün satışı yapmayı sağlayan web sitelerine e-ticaret siteleri ve bu sitelerin kullanmış olduğu e-ticaret yazılımları da script adı verilmektedir.

Ücretsiz açık kaynak kodlu e-ticaret yazılımı olan Opencart, e-ticaret sektörü üzerinde en  çok tercih edilen hazır scrtiptler arasında yer almaktadır.  Açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımı olmasının avantajı ise geliştirebileceğiniz bir web site alt yapınız olduğu anlamına gelmektedir. Yani Opencart yazılımının sunmuş olduğu standart desteğin dışında kendinizde, kullandığınız yazılımı el verdiği kadarıyla opencart yazılımına manuel müdahalelerde bulunarak bir çok ekstra değişiklik yapabilirsiniz.

Opencart’ın faydaları saymakla bitmeyecek cinsten. Ücretsiz bir çok e-ticaret yazılımı olmasına rağmen en çok tercih edilen Opencart, gerek kullanım kolaylığı, daha fazla görsel tema içeriği, modül ve eklenti çeşitliliği, kolay entegrasyonu ve arama motoru dostu olması ve yine en önemli özelliğinde yukarıda da belirttiğim gibi geliştirilebilen bir alt yapısı olması nedeniyle kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. İnternet üzerinde bu e-ticaret yazılımına ait Türkçe destek sayfası ve video servisleri üzerinde birçok anlatım kurulabilecek faydalı modüller bulunmaktadır.

 

E-ticaret sitemde Opencart kullanırsam ne gibi faydalarını görürüm?

 

Opencart kullanımı sağladığınızda bu yazılım üzerinden alacağınızı verimleri madde madde sıralayalım;

  • Kullanımı herkesin anlayabileceği gibi görsel, rahat ve kod bakımından da anlaşılır bir dil kullanması.
  • Kendi sunucunuz ya da hosting paketleri içerisinde barındırabileceğiniz bir yazılımdır.
  • Hazır yazılımları Opencart ile kıyaslayacak olursak alt yapısının daha geniş ve bir e-ticaret sitesi için kullanılacak tema çeşitlerinin ve web sitenize bağlı modül seçeneğinin çok olmasıdır.
  • Açık kaynak kodlu ve geliştirilmeye müsait olması
  • Opencart e-ticaret sisteminize ait SSL sertifikanız ile birlikte tüm bankaların sanal pos modüllerinin kullanımına müsait olması
  • Ödeme yönetimi modül entegrasyonu ile ödeme yönetimi daha gelişmiş bir altyapı ile sunuluyor
  • Seo optimizasyonu ile arama motorları üzerinde global olarak yer alabilme imkanı
  • Opencart üzerinde yer alan muhasebe entegrasyonu ile muhasebe hesaplarıda birbiriyle entegrasyon halinde çalışıyor.
  • Analiz ve raporlama sistemi ile siteniz üzerindeki veriler hakkında grafik takibi imkanı
  • Opencart güvenlik modülleri ile müşterileriniz her daim bu yazılım üzerinde her zaman güvende.

 

Sizde iyi bir deneyim sunan Opencart yazılımıyla e-ticaret girişiminize hayat vererek internet dünyasında yer almanız için geç kalmış sayılmazsınız. İlk adım olarak yapılandırmalarınızı adım adım gerçekleştirip e-ticaret sektöründe yerinizi alabilirsiniz. Yazılım hakkındaki tüm demoları, dosyaları, eklentileri, dokümanları opencart-tr.com resmi Opencart sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.

Opencart tabanlı sitelerinizde  grafik tasarım ve yazılım destek hizmetlerinde For You Bilişim size bir telefon kadar uzakta!..

For You Bilişim Yazılım Ltd. Şti. 15 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Hemen Arayın : 0 252 646 74 24 – 0 252 612 18 82