Siber Güvenlik Danışmanlığı

Siber, bilişim sistemleri alt yapısında çalışan geniş bir alanı kapsar. Siber Güvenlik, siber alemdeki hayatın güvenliği ve gizliliğinin korunmasıdır.

Siber saldırı ve tehditlerin sayısı gün geçtikçe artarken, kuruluşların network sistem kullanıcılarının ve iş süreçlerinin de sayısı aynı hızla fazlalaşmaktadır.

Network güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi ve bunun devamında güvenli ortam için gerekenlerin tespit edilmesi  proaktif siber güvenlik teknikleriyle mümkündür.

Sızma testi olarak da bilinen birtakım çalışmalar; kuruluş network sisteminin mevcut güvenlik seviyesinin ölçülmesini sağlayan tek çalışma olduğu için kuruluşların siber güvenlik seviyesinin korunması ve risk analizinin yapılmasına olanak vermektedir.

Siber Güvenlik ile Bilgi Güvenliği karşılaştırıldığında; bilgi güvenliği biraz daha teknik kısmı kapsarken, siber güvenlik daha soyut ve geniş bir ağ alanını kapsamaktadır.

Siber Güvenlik Etki Alanları

Bilişim Sistemleri

Siber Ortam

Kamu Bilişim Sistemleri

Gerçek ve Tüzel Kişilerin Oluşturduğu Bilişim Sistemleri

Ulusal Siber Ortam

Kritik Altyapı Sistemleri

Siber Güvenlik Hususu

 Neden Siber Güvenlik Danışmanlık Hizmeti Alınmalı?

Danışmanlık hizmetimiz katkısıyla, kuruluşunuzdaki sistem ve ağ uzmanlarının etki alanlarının, küçük ve orta ölçekli işletmelerde IT operasyonları ile güvenlik hizmetlerinin mümkün olduğunca doğru bir şekilde yürümesini sağlamak adına gerekli bilgi ve donanımın sağlanmasını hedeflemekteyiz.

Danışmanlık kapsamında ‘Hacker’ olarak da adlandırılan siber saldırganların hedeflerini belirlerken; kullandıkları teknikler, hedef sistem üzerindeki zafiyetleri tespit etmek için kullandıkları araçlar, sistemleri ele geçirmek için kullanılan istismar kodları ve web uygulamalarına yönelik saldırılar da ele alınacaktır.

Kimler Siber Güvenlik Danışmanlığı Almalı?

Kuruluşun büyüklüğü ya da küçüklüğü önemsenmeden, network çalışma alanının olduğu tüm kuruluşlar Siber Güvenlik önlemlerini almak adına bu danışmanlıktan yararlanabilirler.

For You Bilişim Yazılım Ltd. Şti. 15 yılı aşkın tecrübesi ve yeni teknolojileri takip eden profesyonel ekibiyle size yardımcı olabilir. Unutmayın firmamız web tasarım, web yazılım, mobil uygulama, SEO ve Google AdWords, dijital pazarlama konularında profesyonel bir ekibe sahip. Bizimle iş yaptığınızda bu konularda uzman bir ekibi kiralamış olacaksınız.

Hemen Arayın : 0 252 646 74 24 – 0 252 612 18 82