Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

Siber Saldırganların Hedefinde Hukuk Büroları Var

494 görüntülenme
Siber Saldırganların Hedefinde Hukuk Büroları Var

Siber Saldırganların Hedefinde bu sefer Hukuk Büroları var
Yayınlanan rapora göre, müşterileri Bruce Springsteen, Madonna, Elton John ve Lady Gaga’nın da bulunduğu ünlü bir hukuk bürosundan yüksek miktarda veri çaldığını iddia eden hacker grubu ünlülere ve hukuk bürosuna 21 milyon dolarlık fidye ödemesi talep ediyor.

New York merkezli Grubman Shire Meiselas & Sacks, bu hafta 756 gigabaytlık özel belge ve yazışmaların çalınmasıyla sonuçlandığı iddia edilen bir olayla ilgili sistemlerinin siber saldırıya maruz kaldığını doğruladı. Hukuk bürosu daha fazla yorum yapmayı reddetti.

Hukuk bürosunun yaptığı açıklamada, “Müşterilerimizi ve çalışanlarımızı siber saldırı hakkında bilgilendirdik” dedi. “Siber güvenlik alanında uzman olan kişileri işe aldık ve konuları ele almak için günün her saatinde çalışıyoruz.” dedi

Bilgisayar korsanları, 21 milyon dolarlık bir fidye talep ediyor fakat hukuk bürosu siber saldırganlarla pazarlık yapmıyor. Saldırganlar, ödeme almadıkları takdirde, elde ettikleri verileri yavaş yavaş yayınlamakla tehdit ediyor. Post raporunda hukuk bürosunun hackerlarla pazarlık etmediğini ayrıca FBI’ın davayı araştırdığı söyleniyor.

Geçtiğimiz hafta, saldırıdan sorumlu olan grup, 1 gigabaytlık belge ve dosya verisini Mega upload sitesi yoluyla paylaşmaya çalıştı fakat, bilgisayar korsanlarının hesabı hizmet şartlarını ihlal ettiği için Mega upload tarafından sonlandırıldı ve dosya indirme bağlantısı engellendi.

Hack haberleri geçen hafta ortaya çıktı . Rapora göre, hukuk bürosunun müşterileri müzik sanatçıları, aktörler, televizyon oyuncuları, spor yıldızları medya ve eğlence şirketlerini kapsamakta. Hukuk firmasına yönelik saldırı, “Sodinokibi” olarak da bilinen “REvil” adlı bir grup tarafından gerçekleştirildi. Rapora göre , grubun daha önce ransomware saldırısından sonra bilgisayar korsanlarına 2.3 milyon dolarlık bitcoin ödeyen İngiltere merkezli döviz bozdurma şirketi olan Travelex de olmak üzere bir çok kurumları hedef almıştı.

Bilgisayar korsanları, Lady Gaga, Madonna, Nicki Minaj, Bruce Springsteen, Mary J. Blige, Ella Mai, Christina Aguilera, Mariah Carey, Cam Newton, Bette Midler, Jessica dahil olmak üzere hukuk bürosunun tüm müşteri verilerini ele geçirdi.

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14