Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

Yerli Arama Motoru Yaani Tanıtıldı

649 görüntülenme
Yerli Arama Motoru Yaani Tanıtıldı

Turkcell, Türk mühendisler tarafından üretilen, Türkçe diline özel algoritmalar içeren yerli arama motoru Yaani’yi duyurdu.

Ülkemizin enn büyük GSM operatörü olan Turkcell, uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü yerli arama motoru Yaani’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Türkcell CEO’su Kaan Terzioğlu tarafından tanıtılan Yaani, dilimize özel algiratması ile öne çıkıyor.

Şu an için sadece akıllı telefonlara uygulamanın indirilmesi ile kullanılabilecek olan Yaani, yakın zamanda websitesi üzerinden de kullanılabilecek.

Yaani, tüm operatör kullanıcıları tarafından kullanılabilir olacak ancak diğer Turkcell servislerinde olduğu gibi Turkcell müşterilerine özel avantajlar sunulacak. Ayrıca, Yaani ile tutulan bilgiler Turkcell’in Türkiye’deki sunucularında saklanacak.

Yerli arama motoru Yaani alışveriş sitelerindeki ürünlerin fiyat bilgilerini arama sonuçlarında gösterecek ve fiyat karşılaştırması yapılabilecek. Güvenli arama özelliği sayesinde dileyen kullanıcılar +18 ve şiddet içerikli sonuçları filtreleyebilecek.

Lokasyon tabanlı çalışacak Yaani, diğer arama motorlarından farklı olarak bulunduğunuz bölge ile ilgili sonuçlara öncelik tanıyacak. Örneğin bir lokanta araması yaptığınızda konumunuza en yakın lokanta bilgileri ekranınıza gelecek.

Yandex ile işbirliği yapıldığı iddialarına karşın yapılan açıklamada; Yaani, öğrenen yapay zeka algoritmaları kullanılarak 100’e yakın Türk mühendisi tarafından oluşturuldu. Yaani’nin diğer arama motorlarından tamamen bağımsız çalışmakta olduğu; Google, Yandex gibi firmalarla işbirliğinin söz konusu olmadığı belirtildi.

Turkcell Abonelerine 1 GB İnternet Hediye

Yaani’yi indiren Turkcell kullanıcılarına uygulamayı indirdikleri için 1 GB ve kullanımları için de ayrıca 1 GB internet hediye edileceği bildirildi. Turkcell kullanıcılarının arama sonucu görüntülediği sayfalar, mobil tarifelerine yansıtılmayacak. Arama sonuçlarına tıklanarak gidilen sitelerin mobil kullanımı, abonenin kullanmış olduğu internet paketinden düşecek.

Yaani Android Uygulaması indir
Yaani iOS Uygulaması indir

 

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ

LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14