Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

Adli Bilişim Yazılımları

Anasayfa » Bilişim » Adli Bilişim Güvenliği » Adli Bilişim Yazılımları

Adli bilişim incelemesi; tanımlama, inceleme, analiz ve raporlama süreçlerinde delillerin kopyaları aracılığıyla gerçekleştirilir. Cihazlar üzerindeki verileri birebir kopyalayarak delillerin bozulmaması ve verilerin laboratuvar ortamında sağlıklı olarak incelenebilmesi için farklı programlar ve araçlar kullanılır.

Bu alanda yaygın olarak faydalanılan ücretli ve ücretsiz yazılımlardan bazılarını bir rehber oluşturması amacıyla listeledim. Açık ve kapalı kaynak kodlu yazılımların birbirleri üzerinde yetkin olduğu bazı noktalar olsa da kullanılacak olan araçların seçimi, gün sonunda iş üzerinde ulaşılmak istenen sonuca göre farklıklar göstermektedir.

İnternet üzerinde de sıkça tartışıldığı üzere imaj alma sürelerini karşılaştırarak yazılımların iyi ya da kötü olduğu kararı verilemez.

Bu nedenle yazılımların yetkinlikleri, kararlılıkları ve platform bağımlılıkları göz önünde bulundurularak işe göre tercih yapabilirsiniz. Sürekli olarak gelişen ve güncellenen teknoloji karşısında aşırı marka sevicilik ve tek bir programa bağlı kalmak adli bilişim uzmanları tarafından sahip olunmaması gereken bir özelliktir.

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ
LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14