Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

Oxygen Forensic Detective – OXYGEN FORENSICS

Anasayfa » Bilişim » Adli Bilişim Güvenliği » Adli Bilişim Yazılımları » Mobil Cihaz İnceleme » Oxygen Forensic Detective – OXYGEN FORENSICS

Hem fiziksel, hem mantıksal imaj almayı destekleyen ve birçok farklı mobil cihaza destek veren Oxygen Forensic Detective 430 farklı uygulama ve 70302un üzerinde farklı uygulama versiyonunu da desteklemektedir.

MOBİL CİHAZ VERİ ÇIKARIMI
Oxygen Forensic® Detective; iOS, Android, Windows, BlackBerry cihazları, özellikli telefonlar, medya ve SIM kartlardan veri çıkarımı sağlar. Zaman her zaman önemli olduğundan, birden fazla cihazdan Oxygen Forensic®Detective’e özel eşzamanlı veri çıkarımı yapılabilir. Oxygen Forensic® Detective’e iTunes, Android yedekleri, GrayKey, JTAG, Chip-off, UFED, XRY imajlarıda dahil olmak üzere çok sayıda yedek ve imaj dosyaları aktarılabilir.

Oxygen Forensic® Detective; Samsung, LG, Motorola ve MTK, Spreadtrum, Qualcomm yonga setleri dahil olmak üzere mobil cihazlarda ekran kilitlerini atlama veya devre dışı bırakma için çeşitli tescilli yöntemleri kullanır. Dahili Jet Imager endüstride benzersiz hızlarda fiziksel veri çıkarmayı sağlar. Oxygen Forensic® Detective, şifreli iTunes yedeklerinin ve Android imajların şifrelerini de bulabilir.

BULUT VERİ ÇIKARIMI
Dahili Oxygen Forensic® Cloud Extractor; iCloud,Google, Microsoft, Samsung, Huawei, Mi Cloudhesapları, E-posta sunucuları ve Facebook, Twitter,Instagram, Dropbox, WhatsApp, Telegram gibi diğerhizmetlere erişim sağlamanıza izin verir. Cloud Extractor ayrıca WhatsApp yedeklerinin şifresini çözmeve veri çıkarımını yapmak için özel bir yeteneğe sahiptir.

Desteklenen bulut depolama hizmetlerine erişim sağlamak için hesap kimlik bilgilerini veya tokenleri kullanabilirsiniz. Oxygen Forensic® Detective hesap kimlik bilgilerini ve tokenleri doğrudan mobil cihazlardan çıkarırken Oxygen Forensic KeyScout şifre ve tokenleri Windows tabanlı bilgisayarlardan toplar.Bu değerli veriler daha sonra incelenen ilgili bulut hizmeti hesaplarından veri toplamak ve çıkarım için kullanılabilir.

DRONE VERİ ÇIKARIMI
Oxygen Forensic® Detective, drone verileri, uçuş kayıtları, mobil uygulamalar ve bulut hizmetlerinden ayrıntılı veri ayrıştırmayı ve analiz etmeyi sağlar.

Oxygen Forensic® Detective, drone fiziksel imajlarını oluşturabilir veya içe aktarabilir ve değerli rota verilerini gösteren GPS konumlarını ve hız, yön, yükseklik, sıcaklık ve daha fazlasını içerecek şekilde cihaz telemetrisini ayrıştırabilir. Şu anda, çeşitli DJI ve Parrot dron modelleri desteklenmektedir. Drone uygulamalarından veri ayrıştırma, iOS ve Android cihazlardan da mümkündür.
İncelemeciler, drone resim ve videolarını, zaman damgaları olan konumları ve diğer verileri deşifre edebilir. Ek olarak, bulut hizmetlerinden drone verilerini çıkarma işlemi DJI, SkyPixel veya My Parrot bulut hizmetlerinden hesap giriş / şifre veya token ile gerçekleştirilebilir.
COĞRAFİ HARİTALAMA

Oxygen Forensic® Detective mobil cihazlar, dronlar, bulut depoları, medya kartlar ve içe aktarılan imajlar dahil olmak üzere tüm olası kaynaklardan coğrafi koordinatları alır. Analiz edildikten sonra veriler çevrimiçi veya çevrimdışı olarak Oxygen Forensic® Maps ile görüntülenebilir. Maps modülü ile aşağıda belirtilen işlemler yapılabilir:
• Bir cihazın sık ziyaret edilen yerlerini belirleme
• Belirli bir zaman dilimi içinde bir cihazın hareketlerinin görüntülenmesi
• Birkaç cihazın ortak konumlarını belirleme
• Seyahat yönünü gösteren animasyonlu bir rota oynatma
VERİ ANALİZİ
• Zaman Çizelgesi – olayların kronolojik şekilde sıralanması
• Sosyal Grafik – kullanıcıların sosyal bağlantıları ve ortak kontakları
• Kümelenmiş Kontaklar – Tüm cihaz kaynaklarından elde edilen birleştirilmiş  kontaklar
• Önemli Kanıtlar – Tüm önemli kanıtların işaretlenmesi
• Arama – Çıkarım sırasında ve sonrasında gelişmiş arama
• Dışa Aktarma – PDF, XLS, XML, vs.  özelleştirilebilir raporlama

Faaliyet Alanları Mobil Cihaz İnceleme Yazılımları olan OXYGEN FORENSICS firması tarafından üretilip geliştirilmiştir.

Mobil adli bilişim alanında faaliyet gösteren firma, Rusya menşeili olup 2000 yılından beri dünya çapında kolluk kuvvetleri, özel sektör ve kamuya hizmet vermektedir.

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ

LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14