Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

Nuix – Lab Solutions – NUIX

Araştırma yazılımı, birden fazla araştırmacının ve konu uzmanının aynı anda güvenli uzaktan erişim ile ilgili bir araştırmayı gözden geçirip işbirliği yapmasına ve bulgularınız hakkında kapsamlı raporlar üretmesine olanak tanır.
Dijital kanıtların değerlendirilmesinde geleneksel metotlarla ilerlemek artık mümkün değil. Büyük veri hem çok büyük, hem çok hızlı, hem de işlenmesi geleneksel adli araçlarla çok zor. Geleneksel yöntemler sonuç alınmasını yavaşlatırken, vakaların da birikmesine yol açar.
Nuix teknolojileri büyük veriye ilişkin üç temel zorluğun -hız, veri hacmi ve veri çeşitliliği – giderilmesi için tasarlanmış olup, bunları aşağıda belirtilen özelliklerin yardımıyla gerçekleştirir;
  • Veriyi rakiplerine göre çok daha hızlı işleyebilme (hız)
  • Yüzlerce terabyte hatta peta-byte seviyesinde veri ölçeklendirmesi yapabilme (veri hacmi)
  • Yapılandırılmamış, yapılandırılmış ve yarı yapılandırılmış veri tiplerinde diğer teknolojilere göre çok daha fazla sayıda dosya türünü, adli materyalleri ve depolama formatlarını destekleyebilme – karmaşık formatlara odaklanabilme (bu formatlar çoğunlukla da en büyük veri hacmini içerir)
Nuix Investigator Lab soruşturma laboratuvar çözümlerimizin temelinde yer alır. Büyük hacimli ya da genişleme eğilimde olan, çeşitli nitelikte ve karmaşık yapıda dijital kanıtlarla uğraşan lokal ya da küçük çaplı bölgesel adli soruşturma laboratuarları ile özel bir soruşturma laboratuvarı kurmak ya da bunu yenilemek isteyen kurumlar için ideal bir çözümdür.
Nuix Investigator Lab ile;
  • Her gün terabyte’lar seviyesinde dijital kanıt toplanıp, işlenebilir
  • Var olan kaynakların ve donanımın etkin biçimde kullanımı için paralel ve dağıtık işleme sistemlerinden faydalanılabilir-analizin zamanında yapılabilmesi için çok sayıda kanıtın hızlıca oluşturulması önemlidir
  • Birçok değerlendirme uzmanı için lisans- birden fazla uzmanının aynı konuda eş zamanlı çalışmasına imkan verir, lisans ekleme seçeneği de vardır
Nuix Investigator Lab + Nuix Web Review & Analytics
Nuix Web Review & Analytics ile birleştirilen Nuix Investigator Lab, coğrafi olarak farklı noktalardaki kaynaklarla araştırma yürüten veya departman ve ekipleri arasında daha fazla işbirliği geliştirmek isteyen kurumlar için ideal bir çözümdür.
Bu teknolojiler, soruşturma kurumlarının kanıt silolarını analiz edebilmesine yardımcı olurken, kanıtların en hızlı biçimde datanın daha iyi kullanılmasına imkan verir.
*Teknik Olmayan incelemeciler İçin Kolay Erişim
*Nuix Web Review, sanal sunucu ve bulut bilgi işlem ortamları için tasarlanmıştır.
Gelişmiş Arama ve Filtreleme Seçenekleri
İlgilendiğiniz anahtar terimleri tanımlamak için verilerinizi kesin, bulanık, yakınlık ve düzenli ifade aramalarıyla istediğiniz gibi arayın. Dosya türünü, ten tonunu, medya özelliklerini, kelime listelerini, gelişmiş filtrelerle verileri hızlı bir şekilde belirleyin.
Güçlü Görselleştirmeler
Trendleri hızlı bir şekilde tanımlayabilmeniz, ilgilendiğiniz bilgileri belirleyebilmeniz ve spesifikasyonları ayrıntılı bir şekilde inceleyebilmeniz için dilimleyin, zarları düzenleyin ve görselleştirin. Ayrı tarayıcı pencerelerinde eşzamanlı olarak birden fazla görselleştirme çalıştırabilirsiniz; tüm sonuçlar, verilerinizi daha derinlemesine kazarken dinamik olarak güncellenir.
Verileri  görselleştirin; böylece bilgileri hızlı bir şekilde tespit edebilir, ilgilendiğiniz bilgileri bulabilir ve ayrıntılara göre ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ayrı tarayıcı pencerelerinde eşzamanlı olarak birden fazla görselleştirme çalıştırabilirsiniz; tüm sonuçlar, verilerinizi daha derinlemesine incelerken  dinamik olarak güncellenir.
Nuix Investigator Lab + Elasticsearch
Elasticsearch’in Nuix Investigator Laboratuarı ile birlikte uygulanması; kolluk kuvvetlerinin ve devlet kurumlarının kanıt işleme, soruşturma ve istihbarat becerilerini güçlendiren,  araştırmaya yönelik “büyük laboratuarı” oluşturmalarına imkan sağlar.
Nuix Investigator Lab ile hem mevcut hem de gelecekteki büyük veri sorunlarınızı çözecek nitelikte ölçeklenebilir bir dijital adli çözüme yatırım yapmış olursunuz.
Bu çözüm; çok sayıda dijital kanıt ve destekleyici dijital materyal içeren, birden fazla bölge veya ülkeye yayılan, şimdiki ve geçmişteki olaylar arasında çapraz inceleme ve ilişkilendirme gerektiren araştırmalar için ideal bir çözümdür.
  • Benzersiz hızla indeksleme ve arama yapabilme – saniyeler içinde veriden cevap alabilme.
  • Merkezi soruşturma ve inceleme havuzu – geçmiş ve mevcut olayların birleştirilmiş adli görüntüsünü oluşturabilme (çapraz sorgu birleştirilmiş taraması olarak da adlandırılır)
  • Yüzlerce terabyte hatta peta-byte seviyesinde veri ölçeklendirmesi yapabilme.

Faaliyet Alanları Adli Veri İnceleme, Veri Karşılaştırma, Eşleştirme, Analiz, Takip ve Kurumsal Güvenlik Çözümleri olan NUIX firması tarafından üretilip geliştirilmiştir.

Nuix Pty Ltd, indeksleme, arama, analiz etme ve yapısal olmayan verilerden bilgiyi ayıklamak için bir yazılım platformu üreten bir Avustralya teknoloji şirketidir. Dijital araştırma, siber güvenlik, e-Discovery, bilgi yönetişimi, e-posta inceleme gibi uygulamaları içerir. Şirket, Sydney’de (Avustralya) ve Conshohocken, Herndon, San Francisco ve New York’ta (Amerika Birleşik Devletleri) ve Cork (İrlanda) Londra (Birleşik Krallık). ofisleri bulunmaktadır;

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ
LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14