Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

Elektronik Defter Verilerinin Silinmesi

497 görüntülenme
Elektronik Defter Verilerinin Silinmesi

Elektronik defter verilerinin silinmesi
1 seri nolu Elektronik Defter Tebliğinin 7. maddesinde; elektronik defter tutanlar, elektronik defterlere ait kayıtların bozulması, silinmesi, zarar görmesi, işlem görememesi halleri ile olağanüstü durumların meydana gelmesi halinde, durumu on beş gün içinde doğrudan Gelir İdaresi Başkanlığına bildirmek ve kayıtları nasıl tamamlayacağına ilişkin ayrıntılı bir plan sunmak zorundadır.

Elektronik Defterlere ilişkin kayıtların özellikle art niyetli kişilerce yapılan saldırılar sonucunda bozulması, Şifrelenmesi veya silinmesi halinde ISO 9001 belgesine sahip bir veri kurtarma firmasından durum tespitine yönelik bir rapor alması ve raporu Gelir İdaresi Başkanlığına ibraz etmesi gerekmektedir.

FOR YOU BİLİŞİM, elektronik defterlere ait kayıtların çeşitli arızalar, program hataları veya kullanıcı hataları sonucu silinmesi halinde verilerin en kısa sürede geri getirilmesi ve sistemin tekrar çalışır hale gelmesi için profesyonel veri kurtarma hizmetini siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Dışarıdan veya içeriden gelen art niyetli siber saldırılar sonucunda veri kaybı yaşayan müşterilerimiz için veri kurtarma hizmeti ile birlikte “Teknik Adli Bilişim inceleme ve raporlama” hizmeti vermektedir.

FOR YOU BİLİŞİM laboratuvarımızda yürütülen tüm çalışmalar ISO9001 ve ISO 27001 standartları ışığında, denetlenebilir, etik ve veri gizlilik ilkelerine bağlı olarak yapılmaktadır.

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14