Html Web Sitesi

Html Web Sitesi
Html Web Sitesi Nedir?
Html (Hypertext Markup Language) web sayfalarının yapımında kullanılan bir dildir. Diğer programlama dillerinden farklı yönü sadece görsel düzenleme için kullanılmasıdır. Html kullanılan siteler statik web siteleri kategorisinde yer almaktadır!..
 
Statik web siteleri ;
Web tasarımı bilginiz olmadığı takdirde siteyi tasarlattığınız firmaya bağımlı kalabileceğiniz bir site türüdür. Statik web siteleri daha çok görsel programlarla hazırlanan sitelerdir. Programlama bilgisi gerektirmez. Web tasarımcı tarafından hazırlanan site sitenin yayınlanacağı server'a kopyalanır ve site yayına girmiş olur. Statik web sayfalarının içeriği tasarlayan firma veya kişi tarafından değiştirilir.
 
Örnek vermek gerekirse; hediyelik eşya ürünleri satan bir firmamız olsun firma bize başvurarak bir statik site istediğini söyler ve bilgileri bize verir hediyelik eşya firmasının ürünler bölümünde biblolar olsun site tasarlanır ürünler bölümünde 20 biblo gösterilmektedir işlem tamamlanmış olur site yayına girer aradan 1 ay geçer işveren firmanın yeni biblo ürünleri çıkar işveren hediyelik eşya firması siteye yeni ürünlerini eklemek ister ama web sayfası statik olarak tasarlandığı için bu değişiklikleri yapamaz ve siteyi yapan firmaya başvurur siteyi yapan firma değişiklikleri yapar ve web sitesini tekrar yayınlanacağı server'a kopyalar ve site yayına girmiş olur.
 
Kimler Statik Web Sitesi Yaptırmalı ?
- Yaptıracağınız sitenin içeriği çok fazla değiştirilmeyecekse
- Sayfa sayısı çok fazla olamayacaksa
 
Statik Web Sitesi Avantajları Nelerdir ?
Web sunucularında çok fazla özellik gerektirmemesi
Hosting (barındırma) maliyetinin düşük olması
Sayfası az olan web sitelerinde ekonomik olması
Yazılım maliyetinin düşük olması
 
Statik Web Sitesi Dezavantajları Nelerdir ?
Yönetim ve Güncelleme zorluğu
Yeni web sayfası eklendiğinde tüm sayfaların yeniden işlenmesi zorunluluğu
Web tasarımcıya bağımlılık
  • Görüntüle: 147
  • Marka: FOR YOU BİLİŞİM
  • Ürün Kodu: 48 101
  • Kazanacağınız Puan: 1
  • Stok Durumu: 100
  • 177,00TL
  • Vergiler Hariç: 150,00TL

Etiketler: Html Web Sitesi