Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

Aleni Olmayan Konuşma Ne Demek?

807 görüntülenme
Aleni Olmayan Konuşma Ne Demek?

Aleni olmayan konuşma bir arada bulunan iki ya da daha fazla kişi arasında yüz yüze yapılan, söze dayalı ve sesli düşünce açıklamalarını ifade eder. Konuşmanın yüz yüze yapılması herhangi bir aracı vasıta yani teknik bir araç kullanmadan yapılması suretiyle mümkündür. Aleni olmayan konuşma yapılırken taraflar bu konuşmayı başkalarının bilmeyeceği ve sınırlı bir dinleyici kitlesi dışına çıkmayacağı yönünde haklı bir inanç ve iradeyle hareket eder. Aleni olmayan konuşmalar konuşmanın tarafı olmayan kişiler tarafından ancak özel bir çaba gösterilerek duyulabilir.

Aleni olmayan söyleşi en az üç veya daha fazla kişi arasında yüz yüze yapılan söyleşiyi ifade eder. Aleni olmayan söyleşiyi yapan kimseler belirsiz sayıda kişinin ayrıca bir çaba harcamadan rahatlıkla duyabileceği şekilde konuşmaz. Ancak özel bir çaba göstererek duyulabilir olmalıdır. Bu anlamda söyleşi konusunun aleni olmak ile ilgisi bulunmamaktadır. Sıradan, günlük ve herkes tarafından bilinen konular da özel bilgiler de aleni olmayan söyleşiye konu olabilir.

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14