Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

Facebook Kullanıcılarını Dinlediğini İtiraf Etti

566 görüntülenme
Facebook Kullanıcılarını Dinlediğini İtiraf Etti

Facebook Kullanıcılarını Dinlediğini İtiraf Etti

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook yaptığı açıklama ile kullanıcılarını dinlediğini itiraf etti.

Sosyal medya devi Facebook kullanıcılarını dinlediğini itiraf eden kuruluşlar kervanına katıldı. Daha önce Microsoft, Google, Apple ve Amazon da dijital asistanlarını geliştirmek için kullanıcılarını dinlediklerini açıklamıştı. o nedenle olsa gerek Facebook’un da dinleme yapıyor olması kimse için pek de sürpriz olmadı.

Facebook’un yükleniciler aracılığıyla kullanıcıların sesli sohbetlerini dinlemesi yönündeki açıklaması, kişisel veri güvenliği tartışmalarını bir kez daha gündeme taşıdı. Firmanın yüklenicilerden sesli sohbetleri deşifre etmesini istediği ve böylece ses tanıma sistemlerinin tutarlılığını değerlendirmek istediği bildiriliyor. Bu yüklenicilerin işi etik bulmadığı da bilgiler arasında.

Ayrıca, bazı yüklenicilerin kayıtların kaynağının neresi olduğunun farkında olmadığı ve kullanıcı verilerine üçüncü tarafların erişip erişemeyeceği konusunda bilgi sahibi olmadığı söyleniyor.

Şirketin veri kullanım politikasında ise “Sistemler bağlamı ve bunların içindekileri analiz etmek için sağladığınız içeriği ve iletişimleri otomatik olarak işler” ifadesine yer verdiği not olarak düşelim. Şirket, sadece izin veren kullanıcıların sesinin deşifre edildiğine ve uygulamanın 1 hafta önce bittiğine vurgu yapıyor.

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ

LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14