Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

Facebook’un ücretsiz internet projesi internet.org Hindistan’da kısmi kullanıma açıldı

537 görüntülenme
Facebook’un ücretsiz internet projesi internet.org Hindistan’da kısmi kullanıma açıldı

Facebook’un ücretsiz internet erişimi projesi Internet.org Hindistan’a adım attı. Temmuz  2014’te Zambiya’da uygulanmaya başlayan proje, Hindistan’ın 6 eyaletinde* kullanıma açıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Facebook ve Mark Zuckerberg, proje kapsamında sağlıktan habere, spordan bilgi ve iş konularına kadar çeşitli internet servislerine ücretsiz erişim sunduklarını açıklıyor.

Facebook’un ve Bing Arama‘nın da dahil olduğu listede herhangi bir Google servisi yer almıyor. Yani Google servislerine erişmek isteyenler için farklı ve ücretli bir internet servisi kullanması gerekiyor.

Dünyanın en kalabalık 2. ülkesi olan Hindistan‘da 10 milyonlarca kişiyi internetle tanıştırmak isteyen Facebook, internet.org ile daha önce Africa’da 150 milyon kişiye hizmet sunduklarını ve 6 milyon kişiyi ilk kez internetle tanıştırmıştı.

Reliance Communications işbirliğiyle bu hizmeti sunan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Hindsitan’da 1 milyardan fazla insanın internete bağlanmadığının altını çiziyor.

Geçen Ekim ayındaki Hindistan ziyaretinden bir fotoğraf da paylaşan Zuckerberg, bir kullanıcı yorumuna verdiği cevapla internet.org’un Pakistan’a açılması için çalıştıklarını da söylüyor.

Internet.org, Hindistan’dan önce açıldığı ülkeler Zambiya, Tanzanya, Kenya, Kolombiya ve Gana olmuştu.

Kaynak : Webrazzi

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ

LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14