Size bir telefon kadar yakınız
0 850 532 19 14
Dil Seçin
Dil Seçin

UTM (Birleşik Tehdit Yönetimi) Nedir ?

636 görüntülenme
UTM (Birleşik Tehdit Yönetimi) Nedir ?

Bir ağ ve düzenli bir sisteme sahip birçok kurum, şirket, vs. güvenliklerini yüksek düzeyde tutabilmek için farklı IPS, IDS, Güvenlik Duvarı (Firewall) gibi ürünleri kullanmaktadır. Mevcut teknoloji pazarında ise birçok marka ve birçok farklı ürün bulunmaktadır. Bu nedenle kullanılacak güvenlik ürünlerinin arasında kaybolmak kaçınılmaz olabilir.

UTM (Birleşik Tehdit Yöntemi) sistemleri bu ürünlerin birleşik olarak sunan yazılımsal ve donanımsal güvenlik hizmeti veren sistemlerdir. Zararlı yazılım tespiti, spam filtreleme, ağ trafiğinin saklanması gibi özelliklere sahip olmakla beraber tek bir yönetim panelinden kontrolünün sağlanabilir olması sistem yöneticilerinin hakimiyetini ve sistemin analiz edilebilirliğini büyük ölçüde kolaylaştırır. Aynı zamanda birçok güvenlik yönteminin bir arada olması farklı saldırı türlerine karşı çok daha etkilidir.

Farklı güvenlik sistemlerinin aylık ödemeleri ve bu sistemlerin karmaşıklığı sebebiyle iyi konfigürasyon edilememesi sonucunda ağ üzerindeki yavaşlama gibi durumlarda göz önünde bulunursa UTM (Birleşik Tehdit Yönetimi) sistemleri ön plana çıkmaktadır.

Yukarda bahsi geçen avantajlarının yanı sıra VPN, mesajlaşma filtrelemeleri (IM Filtering), zararlı olarak kullanılabilecek uygulamaların filtrelemeleri (P2P Filtering), ağ üzerindeki önemli trafiğe öncelik verilmesi (Traffic Shaping) hizmetleri de sunabilmektedir.

 

BU KONU HAKKINDA UZMANIMIZDAN HEMEN BİLGİ VE DESTEK ALMAK İSTERSENİZ LÜTFEN FOR YOU BİLİŞİM İLETİŞİM HATTIMIZI ARAYINIZ!..

0 850 532 19 14